Kereia/Camoro recenze nejlevnější 4G ručky pro Zello

Spíše ze zvědavosti a také z důvodu, abych vám mohl sepsat tuto recenzi jsem objednal nejlevnější 4G ručku pro Zello, kterou lze na AliExpressu zakoupit. Pokud  objednáte s odesláním z Číny vychází včetně dopravy, DPH a cla na cca. 1350 Kč. Pokud pospícháte na dodání a objednáte s odesláním z českého skladu vychází na cca. 1850 Kč, ale máte jí za 7 dní doma. Stojí to za to? Bude vůbec fungovat?

Rezence Kereia/Camoro

Tuto malou GDR ručku najdete pod různými obchodními názvy, někde je to Camoro, jinde zase Kereia. V obou případech je to totožné zařízení. Po vybalení z krabičky máte na stole samotnou staničku s vloženou baterií 6800mAh, anténu, klip, adaptér a USB kabel. V mém případě balení navíc obsahovalo stolní nabíječku. Rozměrově patří tato GDR vysílačka mezi mrňouse. Rozměr bez našroubované antény je na výšku 11 cm a na šířku necelých 6 cm, tloušťka je cca. 3,5 cm. Po našroubování antény se vám zvětší na výšku rozměr o 5 cm. Vzhledově je ručka velmi pěkná a díky knoflíku nahoře evokuje podobu klasické PMR vysílačky. To je bohužel asi vše co vás potěší. Ostatní parametry se vymykají průměru a spíše jsou velmi špatné.

Zařízení disponuje operačním systémem Android 5.1.1, ten je zde však v tak ořezané verzi, že obsahuje pouze úvodní obrazovku na které je ikona Zello a ikona nastavení. V samotném nastavení je pouhých 7 položek. Nastavit můžete GSM síť, WiFi, Bluetooth, polohu, zvuk při zapínání, restartovat zařízení do továrního nastavení a získat pár systémových informací. Toť vše.  Pokud si shrneme technické parametry, tak stanička umí 4G LTE, WiFi, Bluetooth a GPS polohu. Ovládání hlasitosti se děje pomocí otočného kolíku na vrchní straně vysílačky, PTT tlačítko je na levé boční straně vysílačky.

 

 

 

Android neobsahuje Google Play, takže do zařízení nelze stáhnout žádné další aplikace. To jak bude probíhat aktualizace Zello je pro mě tak velkou záhadou. Také na pokročilejší funkce u WiFi jako je možnost vytvoření hotspotu pro sdílení Internetu můžeme zapomenout. 

 

Co bohužel nepotěší jsou parametry a velikost displeje. Ten není dotykový a jeho velikost je pouhých 1.77″ v rozlišení  160×128 obrazových bodů.  Z obrázku prodejce to tak nevypadalo, ale zobrazení aplikace Zello je na takto malém displeji opravdu velká tragédie. V podstatě to co vidíte na obrazovce je třetina toho co se vám zobrazí například na displeji mobilního telefonu, navíc v kombinaci s ovládáním pouze přes klávesy se Zello stává nepoužitelné pro složitější ovládání. Na některé prvky nastavení, ovládání se vůbec nedostanete.

Jedinou možností je veškeré nastavení uživatele a přidání kanálů provést na počítači nebo mobilním telefonu a do staničky již přihlásit nastavený účet. Závěrem snad jen říci, že díky krkolomnému ovládání, malému displeji, je pro mě osobně stanice využitelná snad jen tak, že jí nechám přihlášenou trvale jen v jednom kanálu do kterého vysílám nejčastěji nebo na direkt spojení s druhou stanicí/uživatelem.

 

Vysílačka přes mobil KLUB, z. s.

Cílem spolku Vysílačka přes mobil KLUB, z. s. je reprezentovat a podporovat zájmy svých členů v oblasti amatérské radiokomunikační služby, informačních a komunikačních technologií, oblasti bezpečnosti silničního provozu a podílet se na poskytování pomoci v silničním provozu.

Pro komentování se prosím přihlaste.