Jednoduchý a levný GPS tracker

Pro účely dalšího vývoje a testování aplikace pro VPM CZ jsem spustil vlastní systém pro sledování hodnot v reálném čase. Jedná se o řešení podobné APRS.

Automatic Packet Reporting System je amatérský rádiový systém pro digitální komunikaci informací okamžité hodnoty v reálném čase v místní oblasti. Data mohou zahrnovat souřadnice objektu Global Positioning System, telemetrii meteorologické stanice, textové zprávy, oznámení, dotazy a další telemetrii.

Server je založen na open source softwaru Traccar a jedná se o profesionální řešení, které využívají speditéři, taxislužby a záchranné týmy po celém světě. Server dokáže sledovat až 10 000 zařízení současně a komunikace je kompletně šifrovaná. Kromě aplikace Traccar může server sledovat až 1500 různých GPS zařízení a rozumí více než 170 protokolům. Na trhu existuje celá řada zařízení od psích obojků, osobních GPS tracker zařízení, OBD2 dongle zařízení až po GPS zařízení určená k vestavbě do vozidel.  Server používá mapový materiál Open Street Map, který je velmi přesný a zobrazuje kromě silničních komunikací také všechny polní a lesní cesty. Navíc lze integrovat jakoukoli mapu, např. satelitní mapy.

Více informací o fungování serverové a klientské aplikace se dozvíte v článku Online sledování GPS polohy a dalších hodnot zařízení

 

GPS tracker Bentech TK102B/TK102-2

TK102B/TK102-2 je jednoduchý a levný tracker, který pracuje na principu sítí GSM a využívá GPS navigačního satelitního systému. Díky integrované citlivé anténě dokáže tracker určit polohu objektů s přesností na 5 metrů. V případě že tracker nemá k dispozici GPS využije pro určení polohy GSM signál. Na jedno nabití vám vydrží zhruba 2 dny. Svými rozměry 1,8 × 4,8 × 6,9 cm a hmotností pod 50 g  nabídne velmi kompaktní řešení.

Technické údaje:

  • Rozměry: 65 x 46 x 17 mm
  • GSM frekvence 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz
  • Baterie:  1000 mAh Li-on (výdrž 8 -24 hodin)

Balení kromě kompletního GPS trackeru (včetně baterie) obsahuje navíc další náhradní baterii, kryt s magnety pro připevnění, vodotěsné pouzdro, externí nabíječku.

V případě, že přístroj ztratí GPS nebo GSM signál začne ukládat data na microSD kartu nebo do interní paměti (v závislosti na modelu a výrobci). Jakmile signál opět získá, budou všechny uložené lokace automaticky odeslány na server.

 

Článek byl sepsán pro účely beta testování MAPLOK řešení.

Vysílačka přes mobil KLUB, z. s.

Cílem spolku Vysílačka přes mobil KLUB, z. s. je reprezentovat a podporovat zájmy svých členů v oblasti amatérské radiokomunikační služby, informačních a komunikačních technologií, oblasti bezpečnosti silničního provozu a podílet se na poskytování pomoci v silničním provozu.