Aplikace Zello pro PC Windows

Pokud už máte staženou aplikaci pro mobilní telefon, možná by se Vám hodila i variant pro stolní počítač s OS Windows. Aplikaci stáhnete na https://my.zello.com/download-for-pc/. Na úvod je potřeba říct, že v Zello můžete být pod stejným uživatelským jménem přihlášen pouze jednou. V případě, že se přihlásíte v mobilním telefonu, automaticky se vám odhlásí Zello v PC a naopak. Výhodou desktopové aplikace je možnost povolit více instancí, takže se na jednom počítači můžete přihlásit několika účty. Případně může na jednom počítači využívat Zello více uživatelů.

Po standardní instalaci a přihlášení doporučuji provést změnu nastavení ovládání PTT klávesy. Výchozí kombinace není příliš praktická.

Pozor pokud by jste pro PTT komunikaci chtěli použít třeba jen samotný mezerník. Tak Zello i když je schované v liště na PTT klávesu reaguje. Takže pak při psání například ve Wordu budete neustále klíčovat. Proto doporučuji zvolit méně obvyklou kombinaci kláves.

Vysílačka přes mobil KLUB, z. s.

Cílem spolku Vysílačka přes mobil KLUB, z. s. je reprezentovat a podporovat zájmy svých členů v oblasti amatérské radiokomunikační služby, informačních a komunikačních technologií, oblasti bezpečnosti silničního provozu a podílet se na poskytování pomoci v silničním provozu.