Lovci radiosond na Zello kanálu Radiosondes

Po Evropě je každý den z různých míst zasíláno přes sto meteorologických sond pro účely předpovědi počasí a další vědecké nebo vojenské účely. Meteorologické sondy vysílají shromážděné informace rádiem v rozsahu frekvence 400-407 MHz. GPS souřadnice jsou také přenášeny, což umožňuje sledovat sondy. Sondy jsou koncipovány jako nenávratové zařízení, přesněji řečeno ihned po vypuštění jsou v podstatě odepsané. Najít takovou sondu, která dopadne na padáku ze stratosféry na zem není v dnešní době vůbec těžké. Nejednoduší způsob jak sledovat sondy je přes stránku APRS.FI. Na mapě jsou poznat podle symbolu horkovzdušného balónu. Když na symbol kliknete, objeví se vám údaje o výšce, rychlosti a také uvidíte frekvenci na které sonda vysílá. Pro sledování můžete také využít aplikace pro chytré telefony. Do vyhledávání stačí zadat klíčové slovo “radiosonde”.

 

Informace o Zello kanálu

Uzavřený komunikační kanál pro svolávání a koordinaci odlovů radiosond. Kanál je nastaven na režim „Zelect+“ to znamená, že nový uživatel nemůžete poslouchat ani mluvit. Pokud zaklíčujete uslyší vás pouze moderátoři.

Jak se připojím?

  • Nejprve si do telefonu nebo počítače nainstalujte aplikaci Zello – návod pro mobilní telefony nebo návod pro PC Windows
  • Přidejte si kanál Radiosondes (1. zadat jeho přesný název, 2. v zařízení, kde běží aplikace Zello použít odkaz nebo 3. použít QR kód uvedený na stránce kanálu)
  • Na kanálu se ozvěte moderátorovi a požádejte o schválení na „trusted use“

Prodejna a půjčovna GDR vysílaček pro 3G/4G sítě

Mirek Vražkov * VPMCZN1

Jsem administrátorem tohoto webu a s tím spjatých Zello kanálu. Kontaktovat mě můžete přes Zello: mirekcerny nebo VPMCZN1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Více najdete zde:
Zásady ochrany osobních údajů