Aplikace CB Talk Midland

Jednou z dalších digitálních alternativ k CB nebo PMR vysílačkám je aplikace CB Talk. Vzhled a dojem byli vytvořen podle skutečné CB radiostanice. Midlandu se podařilo vzít vizuál CB rádia a vložit ho do aplikace.

Tahle aplikace má všechny dobré vlastnosti vysílačky zkombinované s výhodami, které nabízí internet.

CB Talk

  • Aplikace je zdarma a bez reklam ke stažení pro všechny druhy chytrých telefonů a tabletů.
  • Radio provoz běží prostřednictvím internetového připojení
  • GPS musí být zapnuté
  • Autentická obdoba CB radiostanic, ale v digitální podobě, bez šumu
  • Čistý příjem není limitován vzdáleností mezi uživateli
  • V samotné aplikaci je nutná krátká registrace

Po prvním spuštění aplikace je nutné provést nastavení pomocí průvodce a krátkou registraci. Hlavní obrazovka CB Talku zobrazuje displej kanálu, otočný knoflík pro výběr kanálu, S-metr, ovládání hlasitosti a zesílení mikrofonu, stejně jako na skutečné CB radiostanici.

Samozřejmě také nabízí mnohem více možností než klasické CB rádio. Kromě obvyklých 40 kanálů s dosahem 30 km nebo až 100 km (s použitím vhodného DualMike hardwaru) byl implementován také tzv. skupinový režim, ve kterém je dosah celosvětový.

 

Přepínač RADAR přepíná spodní obrazovku. Stanice, které jsou v dosahu, vidíte jako tečky. Pokud jsou tečky šedé, je stanice v dosahu na jiném kanálu. Čísla kanálu jsou zobrazena tečkami. Přepínač MAP zobrazuje stanice, které jsou na stejném kanálu. Pokud jsou tečky zelené jste v dosahu těchto stanic. 

 

Provozní režimy CBtalk

GROUP je skupinový režim. K dispozici je 195 zemí, každá země má 15 nebo více skupinových kanálů, které se zobrazují v seznamu. V některých zemích je kanál 9 v seznamu zvýrazněn žlutě. To na jedné straně slouží k rychlému a snadnému vyhledání kanálu a na druhé straně to poukazuje na zvláštní důležitost kanálu 9, který se v řadě zemí používá jako nouzový kanál.

CHANNEL je režim kanálu a zobrazuje se jako na klasickém CB rádiu. K dispozici je 40 kanálů (s použitím vhodného DualMike hardwaru až 80 kanálů) s dosahem 30 km (s použitím vhodného DualMike hardwaru až 100 km).

 

Odkaz na aplikaci ke stažení

 

  • iOS
  • Android

https://www.midlandeurope.com/en_150/app/cb-talk-app

 

 

 

Vysílačka přes mobil KLUB, z. s.

Cílem spolku Vysílačka přes mobil KLUB, z. s. je reprezentovat a podporovat zájmy svých členů v oblasti amatérské radiokomunikační služby, informačních a komunikačních technologií, oblasti bezpečnosti silničního provozu a podílet se na poskytování pomoci v silničním provozu.