Jak vytvořit kanál v aplikaci Zello pro PC Windows

1. Ve spuštěné aplikaci Zello pro PC  v menu zvolíme „Nástroje“ a dále „Vytvořit kanál…“

2. V otevřeném okně pro vytvoření nového kanálu musíme zadat „Jméno kanálu“ a případný stručný popis kanálu. Dále zvolit „Typ kanálu“ viz. níže a případně heslo pokud chceme ponechat kanál uzavřený s přístupem na heslo.

3. Při vytváření Zello kanálu máte na výběr z pěti možností nastavení přístupu na kanál

  • Anyone can talk / Anyone can talk or listen – kdokoliv může mluvit nebo poslouchat. Samozřejmě včetně lidí, které ve svém kanálu nechcete mít. Vy a vaši moderátoři budete muset neustále sledovat váš kanál, abyste zablokovali lidi (trolly), kteří narušují kanál.
  • Zelect / Owner, moderators and trusted users can talk, anyone can listen – vlastník, moderátoři a důvěryhodní uživatelé mohou mluvit, ostatní mohou jen poslouchat
  • Zelect+ / Owner, moderators and trusted users can talk and listen – vlastník, moderátoři a důvěryhodní uživatelé mohou mluvit a poslouchat. V tomto režimu nemohou noví uživatelé poslouchat nebo mluvit. Pokud se chce nový uživatel zúčastnit konverzace, musíte být schváleni jako důvěryhodný uživatel.
  • Listen only / Only owner and moderators can talk, anyone can listen – vlastník a moderátoři mohou mluvit, ostatní mohou jen poslouchat
  • Password protected / Password protection – přístup na kanál chráněn heslem. Na kanálu budou moci poslouchat a mluvit pouze uživatelé, kteří znají heslo. Vhodné zejména pokud váš kanál slouží pro skupinu přátel, rodinu, spolupracovníky.

Pokud vytvoříte kanál s nějakým typem přístupu a později se rozhodnete nastavení změnit na jiný typ, jednoduše provedete editaci profilu kanálu a upravíte nastavení typu kanálu. Změna je okamžitá. Typ kanálu můžete měnit tak často, jak potřebujete.

V rámci nastavení profilu kanálu můžete jako majitel kanálů uživatelům zapnout nebo vypnout možnost zasílat obrázky nebo text. Také můžete požadovat, aby uživatelé před připojením ke kanálu ověřili svůj telefon, e-mail.

Vytvoření widgetu vysílání kanálu

Zello také nabízí vlastníkům kanálů možnost vysílat živé konverzace z kanálů veřejně (dokonce i uživatelům, kteří nejsou uživateli Zello). Pomocí několika jednoduchých kroků můžete vytvořit widget ze svého kanálu a umístit ho na libovolnou webovou stránku.

Widgety nelze vytvořit pro kanály Zelect+ (Owner, moderators and trusted users can talk and listen) nebo kanály chráněné heslem.

Vysílačka přes mobil KLUB, z. s.

Cílem spolku Vysílačka přes mobil KLUB, z. s. je reprezentovat a podporovat zájmy svých členů v oblasti amatérské radiokomunikační služby, informačních a komunikačních technologií, oblasti bezpečnosti silničního provozu a podílet se na poskytování pomoci v silničním provozu.