Vítej v sítí VPMCZ

Ahoj a vítej,

provozujeme síť kanálů VPM CZ postavených na platformě Zello PTT. Setkávají se zde nadšenci vysílání na PMR a CB stanicích, radioamatéři, kačeři, ženy v domácnosti, taxikáři, řidiči.  Hovoříme o všedních věcech a užíváme si možnost navázat nové kontakty a přátelství. Občas se bavíme i o vážných problémech a především si navzájem pomáháme, když je to potřeba. Každý nový člen je vítán a může se připojit na kanál VPM CZ CH1.

DŮLEŽITÉ: Než se pustíš do instalace aplikace Zello a nastavování podle návodu, tak si přečti pozorně celou stránku. Ušetříš si spoustu zbytečných starostí např. s nevhodně zvoleným uživatelským jménem při registraci účtu na Zello.

Jak vysílat na GDR?
Jednou z digitálních alternativ k CB nebo PMR vysílačkám je aplikace Zello PTT. Tahle aplikace má všechny dobré vlastnosti vysílačky zkombinované s výhodami, které nabízí internet.

Instalace aplikace Zello

Pokud ještě nemáš nainstalované Zello, což je aplikace kterou potřebuješ k tomu, abys s námi mohl/a mluvit použij návod níže.

ZELLO PTT
Zello je jedna z nejznámějších volně šiřitelných aplikací pro nekomerční použití, která změní váš telefon nebo tablet na vysílačku.

  • Aplikace je zdarma ke stažení pro všechny druhy chytrých telefonů, tabletů i počítač
  • Provoz běží prostřednictvím internetového připojení
  • Autentická obdoba CB radiostanic, ale v digitální podobě, bez šumu
  • Čistý příjem není limitován vzdáleností mezi uživateli
  • V samotné aplikaci je nutná krátká registrace

 

Odkaz na aplikaci ke stažení

Aplikaci Zello ke stažení

 

 

 

 

Registrace Zello účtu

Po naistalování aplikace Zello musíš provést jednoduchou registraci.

POZOR! Uživatelské jméno (username) nelze později změnit a navíc se pod ním zobrazuješ všem uživatelům sítě, tak na to mysli. Uživatelské jméno může obsahovat tvoje jméno, volačku, přezdívku např. Jirka Praha nebo Jirka Praha * VPMCZNxx
E-mailová adresa je povinná a email adresu musíš ještě potvrdit z odkazu, který ti přijde na e-mail.

 

 

Přidání kanálu Zello

Po nainstalování aplikace doporučuji přidat naše Zello kanály. Můžeš si stáhnout PDF soubor, který obsahuje QR kódy všech našich kanálů – QR_kody_seznam_kanalu_VPMCZ. Zde je podrobnější návod jak vyhledat a přidat kanály v aplikaci Zello

POZORNĚ si přečtěte Pravidla komunity VPM CZ

Na dodržování pravidel a na schvalování nových uživatelů v kanálech nastavených na režim „Zelect+“ dohlíží moderátoři – Seznam moderátorů


Nejednoduší způsob je přidání kanálu pomocí načtení QR kódu

Nejdůležitější a nejvíce frekventovaný kanál je VPM CZ CH1. Zde je vítán každý nový člen. Můžeš se zde představit a zeptat se ostatních na pravidla. Je zde spousta zkušených uživatelů, kteří ti rádi poradí s dalším nastavením a nasměrují tvoje další kroky na síti VPM CZ.

TIP: Pokud máš tuto stránku otevřenou v telefonu s již nainstalovaným Zello, můžeš kanál VPM CZ CH1 přidat na jedno kliknutí sem ⇒ Přidat do Zello

 

 

Co dál?

Teď už víš skoro všechno. Až se pořádně rozkoukáš a pokud budeš mít zájem používat síť VPM CZ intenzivněji, tak popřemýšlej o registraci identifikátoru VPMCZN ID. Což je jedinečný identifikátor, který můžeš používat na kanálech VPM CZ nebo ho použít při registraci do aplikace Zello jako uživatelské jméno.  Staneš se tak součástí skupiny a pomůžeš utvářet budoucnost GDR vysílání.

A tady máš pár užitečných odkazů na články, ať to nemusíš hledat:

 

A to je teprve začátek

Pokud budeš cokoliv potřebovat neváhej se kohokoliv zeptat. Jsme tu přátelská komunita lidí s různými zájmy a koníčky. Věřím, že i ty tu najdeš spoustu kamarádů a třeba i nových zájmů. Pokud tě nový koníček chytne natolik, že budeš mít zájem přiložit ruku k dílu, tak je tu dostatek prostoru stát se operátorem/moderátorem kanálu. Můžeme ti tu založit nový zájmový kanál pokud ti zde bude chybět. Taky se můžeš podílet na tvorbě obsahu jednotlivých kanálů nebo pomoc s technickými záležitostmi.

Za celým projektem stojí spolek Vysílačka přes mobil KLUB, z. s.

O spolku a možnostech členství se dozvíš víc na níže uvedených odkazech

Vysílačka přes mobil KLUB, z. s.

Cílem spolku Vysílačka přes mobil KLUB, z. s. je reprezentovat a podporovat zájmy svých členů v oblasti amatérské radiokomunikační služby, informačních a komunikačních technologií, oblasti bezpečnosti silničního provozu a podílet se na poskytování pomoci v silničním provozu.