Jak vyhledat a přidat kanály v aplikaci Zello

Ve spuštěné aplikaci Zello na záložce KANÁLY kliknete vpravo dole na ikonku přidat. Dále zvolíme „Hledat kanál“.

Pokud máte možnost skenovat QR kód, lze jednoduše přidat kanál načtením QR kódum v menu se položka jmenuje „Skenování QR kód.

QR kódy našich kanálu naleznete přehledně na této stránce. Další kódy lze hledat na stránkách aplikace Zello: https://zello.com/channels/

Případně je možné oskenovat kód od někoho z mobilního telefonu, pokud dotyčný má kanál již přidaný v aplikaci Zello.

 

 

Pokud QR kód k dispozici nemáme budeme kanál vyhledávat pomocí zadání názvu kanálu, klíčového slova nebo textu z popisku kanálu.

Například všechny naše kanály jednoduše naleznete při zadání textu „vysilackapresmobil“. Pokud hledáte jiné kanály doporučuji vyzkoušet třeba pro české kanály klíčová slova „CZ, Czech, Česká, Čechy atd..“. Pokud například budu hledat kanály měst zadám „Praha, Brno….“.

Podobně budu postupovat při vyhledávání jiných zájmových skupin „Tuning, RC modely, turistika, hory ….“. V seznamu nalezených kanálu pak už jen stačí klepnout na kanál, který chceme přidat. A po zobrazení detailu kanálu zvolit „+ PŘIDAT“.

Hotovo nyní jste kanál přidali do aplikace Zello a můžete začít komunikovat s uživateli ve skupině.

Ještě jeden tip pro vás mám. Kanály lze nastavit do oblíbených položek. Oblíbené kanály se zobrazují přednostně nad všemi ostatními kanály, tak abychom k nim měli rychlejší přístup. Navíc lze v aplikaci nastavit jeden kanál jako výchozí. Tento připnutý kanál je pak zobrazen nad všemi kanály a navíc slouží jako výchozí kanál, kam po stisknutí tlačítka PTT hovoříme. Což je praktické zejména pokud používáte například externí mikrofon a nechcete na telefonu neustále přepínat kanál do kterého budete hovořit po stisknutí tlačítka PTT.

Podrobné návody (v anglickém jazyce) naleznete na stránkách Zello Support: https://support.zello.com/hc/en-us

Mirek

Jsem administrátorem tohoto webu a s tím spjatých Zello kanálu. Kontaktovat mě můžete přes Zello: mirekcerny

2 komentáře: „Jak vyhledat a přidat kanály v aplikaci Zello

Komentáře nejsou povoleny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.
Přečíst si víc.